Pleťové masky by měly patřit do běžné kosmetické výbavy každé ženy. Jedná se o koncentrované a intenzivní ošetření pleti, jehož účinky jsou obvykle viditelné ihned. Je však třeba používat správný druh masky, který je vhodný pro konkrétní typ pleti. Obvykle se maska používá jednou až dvakrát týdně.
Víte, co vaše pleť potřebuje?
Masku na obličej vždy vybírejte podle toho, co vaše pleť momentálně nejvíce trápí. Mastnější, problematické i smíšené pleti nejlépe uleví adstringentní čisticí maska, která nejenže odstraňuje z pleti nečistoty, ale zároveň také stahuje rozšířené póry, omezuje tvorbu nadměrného mazu, zmatňuje pleť a dodává jí zdravý a svěží vzhled. Dehydratované pleti prospěje hydratační maska, která zároveň zlepšuje pružnost pokožky a zvláčňuje.
Obdobné účinky má vyživující maska, která navíc odstraňuje nepříjemné pnutí suché pleti a podporuje tak její elasticitu. Na pleť s vráskami se hodí regenerační liftingová i protivrásková maska. Vyhlazuje vrásky i linky, zpevňuje a vypíná ochablou pleť. A pokud máte pocit, že je vaše pleť unavená, našedlá, povadlá a bez jiskry, sáhněte po masce rozjasňující, která pleť zbaví únavy, vyhladí ji, dodá energii a zdravý vzhled.
Pravidla pro správnou aplikaci
- Dostatek času: Jakmile se rozhodnete, že je ta správná doba dát si pleťovou masku, vyhraďte si na to dostatek času, alespoň patnáct minut, pokud to jde, klidně i více. Znásobí se tak účinky masky a výsledek bude mnohem lepší.
- Důkladná očista: Před aplikací obličej odličte, očistěte mlékem a pleťovým tonikem, případně použijte rychlý peeling, který pleť zbaví suchých šupinek, prokrví kůži a lépe se tak do ní vstřebají účinné látky z masky.
- Tam masku ne: Nasaďte si čelenku, aby se vlasy zbytečně nepřipletly masce do cesty a začněte s postupným nanášením masky na obličej (vynechejte blízké okolí očí a rty).
- Šetření se nevyplácí: S maskou nešetřete a naneste ji v silnější vrstvě na celý obličej, nezapomeňte na čelo a oblast krku (především to platí u protivráskových a hydratačních masek). Rovnoměrného rozetření dosáhnete pomocí speciálního kosmetického štětce určeného pro nanášení pleťových masek. Měl by být plochý, širší s hustými a jemnými štětinami. Po každém použití štětec krátce propláchněte v teplé vodě.
- Dopřejte si klid: Na oči položte plátky vychlazené salátové okurky nebo použité sáčky s černým čajem – oči si mnohem více odpočinou. Po aplikaci masky odpočívejte a relaxujte. Účinné látky se lépe vstřebají a působí, když bude pleť v klidu. Doba působení masky se zpravidla pohybuje kolem patnácti až třiceti minut, některé typy masek se nechávají působit i celou noc.
- Poctivé smytí: Následně masku z pleti důsledně smyjte – pleť nikdy nedrhněte, nejlépe ji odstraníte vlažnou žínkou, navlhčeným kosmetickým tamponem nebo mokrou houbičkou, slupovací masky jednoduše z obličeje sloupnete a jemně dočistíte vlažnější vodou, abyste pleť dobře zbavila všech zbytků masky. Nakonec naneste oční a pleťový krém.