Proč právě peeling na tělo?
Všimli jste si někdy, jak působí a hlavně jak vypadá vaše pleť v zimě? Čím je to způsobeno? Kůže na našem těle se pořád obnovuje a staré vrstvy se odlupují. Často to ale trvá velice dlouho a tyto šupinky poté zabraňují vytváření kůže nové. Pleť je poté zašedlá a působí nezdravě. Proto je třeba jednou za čas udělat peeling na celém těle, obličeji a i na rtech, na které většina žen zapomínají. A je to velká škoda, protože tolik krásných odstínů rtěnek, které si právě šetříme na dobu podzimu a zimy na našich rtech NIKDY nebudou vypadat tak hezky, jako když svým rtům dáte všechnu péči, kterou Vám zde nabízíme.
Peeling, jako takový můžeme nalézt více druhů na trhu. Jednak se jedná o přípravky, které potom použijete doma, což je vlastně ta nejjednodušší varianta a pro prevenci vaší kůže nepostradatelná věc. Pak se dále můžeme setkat s peelingy, které provádějí různé profesionální kosmetičky. Mezi tyto peelingy můžeme zařadit chemický. “Ale po pravdě, když se mám přiznat, jedno období jsem tuto variantu i já vyhledávala a často navštěvovala. Bohužel ztráta pigmentu s touto variantou je nevyhnutelná. Již se k této alternativě nikdy uchylovat nebudu i Vám bych to doporučila:)” Na takové drastické peelingy má opravdu každá pleť čas.
Peeling na tělo je nutné provádět správně, protože při nesprávném postupu byste si mohla pokožku akorát poškodit. Peeling se musí nanášet na navlhčenou pokožku, protože suchá by se poškrábala a poškodila. Peeling pouze jemně vmasírujte do pokožky, nesnažte se tlačit či drhnout, protože peeling je účinný sám o sobě a není nutné vyvíjet tlak. Důležité je vyhýbat se velmi citlivým partiím okolo očí a rtům (u těch je doporučen jiný postup, který uvádíme níže). Peeling rozhodně není pro každodenní použití. Hodně záleží na vaší pleti, takže pokud je suchá, doporučuje se peeling zhruba jednou za měsíc a u mastné pleti cca jednou za čtrnáct dní. Na poškozené pokožce si peeling raději odpuste úplně dokud se nezregeneruje.
Jak pečovat o rty na podzim a v zimě
Zima dává našim rtům pořádně zabrat. Jsou věčně popraskané, velmi bolavé, což je můj případ, tak právě proto si uvědomuji, že je třeba zvýšit celkovou péči o rty.
Základní pravidlo je samozřejmě HYDRATACE. A tím nemyslím pouze rtů, ale dodávat tělu potřebnou hydrataci pomocí tekutin (nejlépe čisté vody). Dále pečovat o celou pokožku na těle – používat tělové krémy, krém na ruce, denní a noční krém na obličej. Ale zpátky k hydrataci rtů. Jistě si každý z nás vybaví větu od našich rodičů, ať si “neoblizujeme” v zimě rty. Samozřejmě ne každý toto pravidlo dodržoval a pak si ťukal na hlavu, proč jsem je konečně neposlechla. Au ta bolest, když jste je měli díky zimě zarudlé a bolavé. Já osobně používám jelení lůje s výtažky aloe vera, které mě vždy z téhle bryndy vytáhly. A jsem jim věrná až do dospělosti.
Stejně jako při peelingu na tělo, kdy odstraňuješ odumřelé buňky z kůže, tak i popraskané a šupinkovaté rty potřebují tuto péči. Obzvlášť pokud si potrpíš na výrazné matné rtěnky, které by tuto skutečnost mohly zvýrazňovat.